19 november: Beaujolais Primeur est arrivé!

beaujolais_est_arrivee_0.jpgVanaf iedere derde donderdag in november is de ‘Franse Nieuwe’, de Beaujolais Primeur -in Frankrijk ‘Beaujolais Nouveau’ genaamd- weer te koop. Niet alle wijn moet langdurig rijpen in houten vaten en oud worden in jaren. Primeurwijnen worden bij voorkeur zelfs in het jaar van hun productie gedronken.

Dit jaar is Donderdag 19 November het moment dat de Beaujolais het wijnseizoen opent op Asopos. Er zullen bij deze overheerlijke wijn lekkere kaasplankjes geserveerd worden. Er kan natuurlijk ook een oud-Hollands bitterballetje gegeten worden.

Over de Beaujolais van dit jaar hebben de selecte wijnkenners die deze godendrank al voor de embargo datum mochten proeven zich zeer positief uitgelaten: " Enige troost is dat de druiven in de Beaujolais dit jaar zo vroeg geplukt zijn dat de wijn zich in ieder geval wat langer heeft kunnen ontwikkelen, iets wat de drinkbaarheid zeker ten goede zal komen."

Ik nodig u van harte donderdag aanstaande uit om dit fantastische spektakel mee te maken.