Koninklijke Holland Beker

Op het heetste weekend tot nu toe werd op de Bosbaan de Koninklijke Holland Beker georganiseerd. Een internationale wedstrijd op Nederlandse wateren waarbij verschillende landen uit Europa aan de start verschenen. Vanuit Asopos de Vliet werd zowel op zaterdag als zondag in drie velden gestart en goede races gevaren. In het Men’s Eight veld haalde Boudewijn Röell weer een klasserend blik, Dion van Schie paalde potentiële Olympische roeiers eraf en de Middengroep Dames hebben alles gegeven in de hoop een uitzending naar het FISU WK te bemachtigen.

Dion van Schie en Björn van den Ende (Skoll) hebben dit weekend hele goede races gevaren. In de 2- hebben ze op de ARB al erg hard geroeid en met weinig tegenstand een snelle tijd neergezet. De dubbel twee met Arnout Greidanus (Proteus) en Jaap Schouten (Njord) was het project om vanuit de KNRB uitgezonden te worden met oog op de Olympische Spelen van 2012. Toen bleek dat deze combinatie nog niet naar behoren presteerden kwamen er allerlei opties weer open te liggen. Ruim een week geleden stapten het enthousiaste duo Dion en Björn samen in de dubbel twee om te kijken hoe dat zou klikken. Met z’n tweeën roeiden ze soepel weg en startten vervolgens dit weekend de Holland Beker. Op zaterdag mocht het duo het in de directe finale opnemen tegen de heren Greidanus en Schouten. Vanuit de start pakten Dion en Björn gelijk de voorsprong op de Nederlandse tegenstand en konden de stevige, beheerste halen vasthouden tijdens de hele race. Tijdens de opzetjes en ook in de eindsprint werd het verschil steeds groter. Helaas was een Portugese ploeg de Nederlanders voor. Geen blik maar wel een ontzettend mooie race. Op zondag waren er een stuk meer inschrijvingen en haalden beide Lichte Nederlandse 2x’s de A-finale. Zondagmiddag weer een kans voor Dion om zich te bewijzen. De buitenlandse tegenstand was weer erg sterk, maar na een achterstand vanuit de start konden Dion en Björn zich terugvechten naar een derde plek. Weer harder dan het Proteus/Njord tweetje. Ze maken het leven van de bondscoaches niet makkelijk door deze uitslagen en we zijn allen erg benieuwd wat hier de gevolgen van zullen gaan zijn en welke uitzendingen het oplevert!

In het Women’s Vier Zonder veld deden Maartje ten Barge, Charlotte Röell en Emily van ’t Wout mee in een combinatie met Jose van Veen, van Pelargos (Den Haag). Een ploeg met veel power aan boord die in deze samenstelling een uitzending naar het FISU WK hoopten veilig te stellen. Op zaterdag ging de race niet hard en de dames werden derde, in een race waar de eerste en tweede ploeg erg ver voor lagen. Zondag kwamen ze fel uit de start en lagen lang naast de andere dames. We hoopten eindelijk de fles champagne open te kunnen maken om dit laatste klasserende blik voor de SA status te vieren. Helaas gingen de andere ploegen bouwen en konden onze dames niet hard genoeg mee komen. Wel gingen ze harder dan de Engelse ploeg die op de Women’s Henley hun hinderde en er met de winst vandoor ging.

Het enige blik waar we op het erevlot voor hebben kunnen zingen dit weekend werd behaald door Boudewijn Röell in de SB Acht. Op zaterdag, in een veld van 6 ploegen, pakten ze na 1000 meter de leiding. Een ploeg van Nereus probeerde de SB Acht in tempo 45 bij te kunnen houden. Beheerst en soepel roeide de SB Acht rustig verder waar de Nereus acht geen energie meer had. Een schouwspel vanaf de kant met overtuigende winst voor Boudewijn’s ploeg. Op zondag was de tegenstand zwaarder en moesten ze, na zich te hebben gekwalificeerd voor de A-finale, het opnemen tegen o.a. de Holland Acht met Diederik Simon op slag. De SB Acht kreeg het voor elkaar om lang naast de Holland Acht te varen en de mannen met zoveel meer ervaring bij te houden. In de eindsprint moesten ze echter in de Holland Acht hun meerdere erkennen. Een tweede plek was het resultaat. Nu is het afwachten of de technisch directeur van de Bond het goed genoeg vond om de mannen naar het Wereld Kampioenschap Onder 23 in Wit Rusland te sturen.

Een weekend waarop we konden genieten van echt toproeien en bijzondere races hebben kunnen aanschouwen. Voor de roeiers echt afzien in de hitte. We houden jullie op de hoogte als we meer horen over eventuele uitzendingen naar Wit-Rusland, het Europees Studenten Kampioenschap voor de Dames, of wellicht Luzern. Tot op de Slotwedstrijden!